BEMER Professional - Magnetoterapia

Klinické štúdie

 

 

 

Európske klinické štúdie BEMER zodpovedajú pravidlám správnej klinickej praxe (Good Clinical Practice - GCP) a v jeho zmysle rešpektujú všetky odporúčania, predpisy a smernice.

 
 
 
 
 
 
 
 

Mikrocirkulácia

 

 

 
Mikrocirkulácia znamená prekrvenie v oblasti najmenších krvných ciev, čiže krvných vlásočníc. Na jej základe dochádza k zdravému okysličeniu tkanív a buniek a zároveň správnej látkovej výmene a vylučovaniu toxínov.
 
Zdravé prekrvenie je veľmi dôležité, pretože zabezpečuje vykonávanie špecifických funkcií všetkých buniek a udržuje tak fyziologickú rovnováhu organizmu. Imunitný systém je tak pripravený reagovať na škodlivé agens.
 
Obmedzená alebo porušená mikrocirkulácia môže byť príčinou rôznych symptómov alebo ochorení – diabetu, reumy, srdcovo-cievnych ochorení, nevysvetliteľných bolestí, únavy, zmien nálady, zvýšenej náchylnosti na prechladnutie, spánkových porúch a ešte mnohých ďalších ochorení, ktoré majú vplyv na fyzickú a psychickú pohodu. Pozitívny vplyv na mikrocirkuláciu môže byť základom opätovného dosiahnutia zdravia.
 

Imunitný systém

 

 

 
Imunitný systém je komplexný systém v ľudskom tele, ktorý nás ochráni v priemere pred 90% infekcií ale aj baktériami, vírusmi, nádorovými bunkami, toxínmi, parazitmi či mykózami. Biele krvinky - leukocyty sú súčasťou imunitného systému a v prípade infekcie alebo iného patogénneho napadnutia sú riadené regulačnými proteínmi. Napriek jeho vysokej schopnosti chrániť organizmus, môže byť imunita oslabená vplyvom prostredia, nesprávnej životosprávy, alkoholu, nedostatku spánku, stresu či samotných infekcií.
 
Terapia BEMER podporuje imunitný systém, pretože zvyšuje schopnosť reakcie a adhezivitu bielych krviniek. Organizmus tak dokáže efektívne reagovať na napadnutie cudzorodou látkou alebo patogénom.
 

Tvorba energie (ATP)

 

 

 
Adenozín trifosfát (ATP) je hlavným prenášačom energie v tele. ATP sa v organizme neustále tvorí. Zdravý dospelý človek denne vyprodukuje 50 až 75 kilogramov ATP a súbežne ho použije. Kyslík je najdôležitejšou látkou, ktorú bunky potrebujú k tvorbe energie.
 
Kyslík sa najefektívnejšie prenáša krvou, keď sú červené krvnky od seba oddelené. V dnešnej sedavej a konzumnej spoločnosti sa vplyvom  rôznych škodlivých látok dochádza k zlepeniu červených krviniek. Magnetoterapia BEMER ich rozdelí a tak sú schopné lepšie spĺňať svoju funkciu a prenášať viac kyslíka pre vyššiu tvorbu energie.
 
 

Vedecké štúdie

 
Počas posledných 15 rokov, bolo vydaných 46 publikácií a na PubMed sú zverejnené 4 vedecké štúdie o BEMER terapii (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/)
 
Ziemssen T, Piatkowski J, Haase R.
Altern Ther Health Med. 2011 Nov-Dec;17(6):22-8.
PMID: 22314716 
 
Říhová B, Etrych T, Šírová M, Tomala J, Ulbrich K, Kovář M.
J Drug Target. 2011 Dec;19(10):890-9. Epub 2011 Oct 10.
PMID: 21981636 
 
Piatkowski J, Kern S, Ziemssen T.
J Altern Complement Med. 2009 May;15(5):507-11.
PMID: 19422286
 
Walther M, Mayer F, Kafka W, Schütze N.
Electromagn Biol Med. 2007;26(3):179-90.
PMID:  17886005


(30) Image courtesy of adamr / FreeDigitalPhotos.net

GOLDEN VITAE

MVDr. Agnesa Müllerová

Telefón: +421 905 227 897

E-mail: goldenvitae3@gmail.com

Adresa: Slovenskej jednoty 10
(Business centrum),
040 01 Košice

NAPÍŠTE NÁM